Sparta Katowice - Naprzód Świętochłowice 3-1

BKS Sparta Katowice   Piast Bieruń Nowy

2017-06-03, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

W ramach 28 kolejki rozgrywek Zina klasa okręgowa – I grupa, przy ulicy Stęślickiego w Katowicach spotkały się 10 i 11 drużyna w tabeli. Sparta na swoim obiekcie wygrała 7 z 13 spotkań, natomiast Piast w 13 meczach wyjazdowych aż 7 krotnie ulegał rywalom. Ta statystyka znalazła w tym meczu potwierdzenie i Sparta pokonała rywali 4:1.

Pomimo początkowego natarcia gości nie zdołali oni poważnie zagrozić bramce Wajsa, a wraz z upływem czasu na boisku lepiej czuli się gospodarze, spychając Piasta do defensywy. W końcówce pierwszej części meczu w polu karnym idealnie znalazł się Michalski, przyjął piłkę na klatkę, odwrócił się w stronę bramki i uderzył mocno prostym podbiciem. Z tym strzałem nie poradził sobie bramkarz gości i Sparta cieszyła się z prowadzenia.

Na następne trafienie kibice musieli poczekać do 73 minuty. Po wykonywanym przez gospodarzy rzucie wolnym, w polu karnym stworzyło się niemałe zamieszanie. Bezpańską piłkę wślizgiem do bramki skierował Wojcieszak, wjeżdżając z nią do bramki i zaskakując tym niemal wszystkich piłkarzy Piasta. Piłkarze trenera Gzyla cieszyli się z trafienia i jak się okazało, nie mieli zamiaru na tym poprzestawać.

Parę minut później obrońcy gości próbowali wybić piłkę głową z pola karnego, ale zrobili to na tyle nieudolnie, że futbolówka spadła pod nogi Michalskiego, a ten po przyjęciu jej nie zastanawiał się długo i uderzył ze skraju pola karnego w poszukiwaniu krótkiego słupka i zrobił to perfekcyjnie. Brandys pomimo szczerych chęci nie był w stanie wyjąć piłki zmierzającej w samo okienko strzeżonej przez niego bramki i piłkarze z Katowic celebrowali kolejne trafienie.

Rozluźniona defensywa Sparty podarowała w końcówce prezent Rzepie, który otrzymał wyśmienite podanie i zanim obrońcy zdążyli doskoczyć do niego i zablokować strzał, ten uderzył mocno tuż obok Wajsa. Tym razem to piłkarze trenera Cecugi cieszyli się z honorowej bramki.

W doliczonym czasie gry gospodarze zaatakowali raz jeszcze. Po wrzutce z prawego skrzydła Podsiedlik próbował wybić piłkę na rzut rożny, lec niefortunnie skierował on futbolówkę do własnej bramki ustalając wynik spotkania.

Sparta Katowice – Piast Bieruń Nowy 4:1 (1:0)
1:0 – Michalski K., 37 min
2:0 – Wojcieszak, 73 min
3:0 – Michalski K., 80 min
3:1 – Rzepa, 88 min
4:1 – Podsiedlik, 90+2 (samobójcza)
Sędziował Mariusz Goriwoda (Gliwice). Widzów ok 50.
SPARTA: Wajs – Michalski Ł, Stemplewski, Wędołowski, Fik – Rybak, Wojcieszak (80. Wawak), Jarosz, Czapliński, Zawartka (85. Szymik) – Kawulka (10. Michalski K.) (85. Michalski T.) Trener Sebastian GZYL.
PIAST: Brandys – Podsiedlik, Magiera, Toporczyk, Włoch – Grzywa (55. Walkiewicz), Mrowiec, Jurecki (87. Szmidt), Cecuga – Brzeziński (70. Grzegorzek), Rzepa. Trener Przemysław CECUGA.
Żółte kartki: Cecuga, Michalski K, Grzegorzek.

Źródło: http://www.slzpn.katowice.pl/

herb BKS Sparta Katowice Informacje o kadrze BKS Sparta Katowice

1. Adrian Wajs
2. Łukasz Wojcieszak bramka ??ta kartka  zmiana 80" Jan Wawak
3. Mateusz Wendołowski
4. Sebastian Kawulka  kontuzja 10" Krzysztof Michalski bramka bramka  (1 asysta) ??ta kartka  zmiana 85" Tomasz Michalski
5. Jakub Zawartka  zmiana 85" Artur Szymik
6. Łukasz Michalski
7. Patryk Stemplewski
8. Damian Czapliński  (1 asysta)
9. Maciej Jarosz  (1 asysta)
10. Bartłomiej Rybak  (1 asysta)
11. Bartosz Fik

herb BKS Sparta Katowice Zawodnicy rezerwowi BKS Sparta Katowice

1. Tomasz Michalski

Komentarzy [0]

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

BKS Sparta KatowicePiast Bieruń Nowy
BKS Sparta Katowice 4:1 Piast Bieruń Nowy