Rozwój Katowice - Sparta Katowice 4-1

2016-10-15, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

Trzecia siła Katowic

Sobotnie starcie pomiędzy Spartą oraz Podlesianką zapowiadało się niezwykle ciekawie. Małe derby Katowic miały rozstrzygnąć, kto stanowi trzecią siłę w mieście. Bezsprzecznym faworytem tego meczu byli gospodarze przewodzący w tabeli I grupy klasy okręgowej.

Jak dobrze wiemy piłka nożna jest jednak nieprzewidywalnym sportem, a w dodatku derby rządzą się swoimi prawami, czego najlepszy przykład mieliśmy na początku spotkania. Już w 2 minucie bramkę dla Podlesianki zdobył bowiem Dariusz Kubacki, nie dając szans na skuteczną interwencję Adrianowi Wajsowi w sytuacji sam na sam. Utrata gola wprowadziła w szeregi gospodarzy wiele nerwowości. Efektem była czerwona kartka dla Bartłomieja Zubela, który po dwóch faulach na Dawidzie Brehmerze w odstępie kilkudziesięciu sekund, już w 13 minucie musiał się udać do szatni. Wydawało się, że grającej w osłabieniu Sparcie trudno będzie się podnieść, ale odrobiła straty z nawiązką.

Kluczowe okazały się zmkiany przeprowadzone jeszcze w pierwszej połowie. Na placu gry zameldowali się bowiem Damian Czapliński oraz Sebastian Kawulka (w przeszłości zdobywca 45 bramek dla Podlesianki). Spotkanie zostało rozstrzygnięte w ciągu 8 minut po przerwie. Bramki dla gospodarzy zdobyli wtedy: Kawulka, który został sfaulowany przez Widenkę i sam „wymierzył sprawiedliwość” z rzutu karnego, Dawid Honysz, główkując po dośrodkowaniu z rzutu rożnego tak, że odbita od pleców Widenki piłka wpadła do siatki oraz Czapliński, ogrywając Góralczyka i finalizując efektowny rajd prawą stroną boiska.

Od tego momentu goście, grając w przewadze liczebnej, starali się wprawdzie prowadzić grę, ale dogodne sytuacje stwarzała sobie jednak przeprowadzająca szybkie kontry Sparta. Jedną z nich wykorzystał w doliczonym czasie, nieatakowany przez żadnego obrońcę, bohater spotkania – Kawulka – ustalając końcowy rezultat na 4:1. Po końcowym gwizdku sędziego gospodarze mogli świętować odniesienie czwartego zwycięstwa z rzędu i ciesząc się z utrzymania prowadzenie w ligowej tabeli.
Michał Bułka

BKS Sparta Katowice – LGKS 38 Podlesianka 4:1 (0:1)
0:1 – Kubacki, 2 min
1:1 – Kawulka, 48 min (karny)
2:1 – Honysz, 50 min (głową)
3:1 – Czapliński, 53 min
4:1 – Kawulka, 90+3 min
Sędziował Piotr Kopiec (Rybnik). Widzów 100.
SPARTA: Wajs – Ł. Michalski, Honysz, Stemplewski, Fik – Zubel, Rybak, Markowski (76. Zawartka), Ochojski – Zych (27. Czapliński), K. Michalski (45. Kawulka). Trener Sebastian GZYL.
PODLESIANKA: Wolan – Góralczyk (59. Witas), Renner, Widenka, Sieniawski – Nowak, Brehmer, Zając (59. Tyc), Kut – Kubacki, Kaczmarczyk. Trener Daniel KACZOR.
Żółte kartki: Stemplewski, Zubel, K. Michalski, Ł. Michalski – Zając, Brehmer, Wolan.
Czerwona kartka: Zubel (13. dwie żółte).

Źródło - www.slzpn.katowice.pl

herb BKS Sparta Katowice Informacje o kadrze BKS Sparta Katowice

1. Adrian Wajs
2.  bramka
3. Patryk Stemplewski kapitan ??ta kartka
4. Łukasz Michalski ??ta kartka  zmiana 46" Maciej Jarosz
5. Jan Markowski  (1 asysta)  zmiana 75" Jakub Zawartka
6. Bartosz Fik
7. Michał Zych  kontuzja 30" Damian Czapliński bramka
8.
9. Krzysztof Michalski ??ta kartka  kontuzja 45" Sebastian Kawulka bramka bramka  (1 asysta)
10. Bartłomiej Zubel 2?,cz
11. Bartłomiej Rybak  (2 asysty)

Komentarzy [0]

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

BKS Sparta KatowiceLKS Pogoń Imielin
BKS Sparta Katowice 0:2 LKS Pogoń Imielin