Sparta Katowice - Soła Oświęcim

Młodzieżowcy w lidze mistrzów :)

• autor: admin, 2010-10-05 20:59

Czy 40 lat to odpowiedni wiek do gry w piłkę? Pewnie odpowiecie, że tak - byle w drużynie "oldbojów". A co powiecie na 40-latków grających w elitarnej Lidze Mistrzów? W tegorocznej edycji Champions League jest ich aż trzech

Edwina van der Sara znają chyba wszyscy kibice futbolu. Holenderski obieżyświat grał już w wielu klubach i w rozgrywkach Ligi Mistrzów bierze udział od kilkunastu lat.

W tym sezonie miał grać nieco mniej, gdyż Alex Ferguson obiecał pucharowe występy Tomaszowi Kuszczakowi, lecz po pierwszym meczu z Rangersami miejsce Polaka zajął właśnie holenderski weteran i to on bronił w meczu z Valencią. Można przypuszczać, że w kolejnych meczach zagra wciąż świetnie dysponowany Van der Sar, który mimo upływu lat nie traci nic ze swojej pewności i refleksu. Mówienie, że przemawia za nim olbrzymie doświadczenie, to pusty slogan, więc posilmy się statystyką. W sumie urodzony w Voorhout golkiper rozegrał ponad 100 meczów w Lidze Mistrzów, dwukrotnie sięgając po jej najwyższe trofeum (1994/95 z Ajaxem i 2007/08 z Man Utd). Dodajmy, że jest także rekordzistą pod względem występów w kadrze Holandii. Zagrał dla niej 130 razy.

40 lat na karku ma rodak Van der Sara - występujący w Twente Enschede bramkarz Sander Boschker. Co prawda nie wystąpił on w żadnym z dwóch pierwszych meczów grupowej fazy LM, ale ma na koncie srebrny medal mistrzostw świata z RPA zdobyty z reprezentacją Holandii. Co ciekawe Boschker zaliczył do tej pory jeden występ w kadrze "Oranje", debiutując w niej 27 maja 2010 roku. Jeszcze zanim trafił do Champions League, Sander Bernard Jozef Boschker stał się żywą legendą Twente Enschede. W jego barwach zagrał od 1989 roku 543 mecze z przerwą na roczną - nieudaną przygodę - z Ajaxem Amsterdam.

Jedynym nie-bramkarzem w towarzystwie jest szkocki wojownik - David Weir. Urodzony 10 maja 1970 roku w Falkirk piłkarz jest środkowym obrońcą i kapitanem Glasgow Rangers. W swojej karierze 65 razy reprezentował barwy narodowe Szkocji.

Przygodę w seniorskiej piłce rozpoczynał jako zawodnik Falkirk. Później trafił do Heart of Midlothian, a stamtąd wykupił go liverpoolski Everton. W barwach ekipy z Goodison Park grał przez 8 lat, zaliczając 235 występów i strzelając 10 goli. Gdy wydawało się, że zawodnik jest u schyłku kariery, zgłosił się po niego Glasgow Rangers. Z ekipą "The Gers" podpisał najpierw próbny półroczny kontrakt, ale transfer okazał się strzałem w dziesiątkę. Weir od 2007 jest podstawowym obrońcą i kapitanem drużyny, a z Rangersami dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Scottish Premier League. Na dodatek w wieku 40 lat przyszło mu po raz kolejny zasmakować Ligi Mistrzów (grał w niej w sezonie 2007/2008, a także rok temu, występując w pięciu meczach fazy grupowej. Rangersi uciułali wtedy zaledwie 1 punkt w sześciu spotkaniach).

Oprócz wymienionej trójki w Champions League gra kilku piłkarzy, którzy mają szansę doczekać "czterdziestki" w europejskich pucharach.

W Valencii numerem jeden w bramce jest Cesar Sanchez, urodzony w 1971 roku. Rezerwowym bramkarzem Interu Mediolan jest rok młodszy Paolo Orlandini. Rocznik 1973 reprezentuje już aż sześciu piłkarzy, wśród których znajduje się także Polak - Jerzy Dudek. Oprócz rezerwowego bramkarza Realu drużynę 37-latków uzupełniają Javier Zanetti i Marco Materazzi z Interu, Carlo Cucicini z Tottenhamu, Ryan Giggs z Man Utd oraz Filippo Inzaghi z AC Milan.

Najstarsi piłkarze Champions League

autor: ~BArY 2010-10-07 00:53:30

avatar Hahahaahaha. Nasze najmłodsze gwiazdy

autor: ~Dolniak 2010-10-07 10:06:28

avatar Oczywiście ale nie w A klasie.Spóście troszkę nosy niżej bo samo wpisanie swojego znanego nazwiska w takim towarzystwie jest nieodpowiednie.Pewnie oni wszyscy znają gwiazdy SPARTY KATOWICE.

autor: ~anonim 2010-10-07 17:04:26

avatar Dolniak nieuku "Spóście"? W jakim to języku napisałeś? Taki mądry jesteś ale po polsku to pisać nie umiesz. Daj sobie spokój z tymi wypocinami na naszej stronie. O tym co jest odpowiednie na naszej stronie a co nie decydujemy My. A tobie pozostaje tylko pisanie debilnych komentarzy zakompleksionego frajera. I zastanów się jak się podpisywać czy Dolniak czy Emil Blef bo już się pogubiłem