Aktualności

Kolejarze przejechali po Nas

• autor: admin, 2010-05-17 14:42

A miało być tak pieknie...

W sobotnie popołudnie doznaliśmy dotkliwej porażki z zespołem Kolejarza Katowice. Wydawało się, że wyciągnęliśmy wnioski zarówno z jesiennego pogromu z Kolejarzem jaki i z zeszłotygodniowej przegranej z AKS Mikołów. Nic bardziej mylnego. Najpierw déjà vu z Mikołowa czyli brak koncentracji i po trzydziestu sekundach gry przegrywaliśmy 0:1. My gramy, mamy przewagę ale to przeciwnik zdobywa piękną bramkę z rzutu wolnego. Kilka minut później w dojść kontrowersyjnej sytuacji sędzia dyktuje dla nas rzut karny. Niestety Mateusz Grębosz nie wykorzystuje szansy  na odwrócenie losów meczu i po chwili goście długim podaniem zdobywają trzecią bramkę. Burza w szatni z grzmotami, „latającymi” półtoralitrowymi butelkami niestety na niewiele się zdała. Druga połowa to dalsze bezproduktywne ataki naszego zespołu kończące się na linii 16-stu metrów Kolejarza, który konsekwentnie grał to co miał zaplanowane. Znakomita okazja Sebastiana Kawulki, który trafił wprost w  bramkarza z  5-ciu metrów  mogła dać nam jeszcze nadzieję na wyrównanie. W 60 minucie goście szybką kontrą zdobywają czwartą bramkę po błędzie w kryciu na lewej stronie boiska. W 65 minucie Albert Kasprzyk dostaje drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę i osłabia nasz zespół. Gdyby w pierwszej połowie nie dyskutował z arbitrem i nie podważał jego decyzji pewnie grałby do końca. Mamy grać i pokazać na boisku, że jesteśmy lepsi od rywali a nie w „gadce” z sędziami. Co mecz to kartka za dyskusje w stylu: „Jaki k... spalony!?” – wiocha na całej linii. Nawet jeżeli się arbiter podejmie zła decyzję to trudno. Za chwile będzie kolejna okazja. Ale nie lepiej pogadać z sędzią i najlepiej mu „nawrzucać”, że jest ślepy albo nie umie sędziować. Pewnie my za to gramy zajebiście. Znacznie lepiej niż oni sędziują i dlatego za nami nie nadążają na linii. Ale wróćmy do meczu. O dziwo w osłabieniu szło nam nawet lepiej niż w jedenastu. Co z tego, skoro liczą się strzelone bramki a te Kolejarz umie nam strzelać jak nikt w tej lidze. Piąta bramka padła z rzutu karnego po faulu Łukasza Todorskiego i tak powoli, powoli  zbliżaliśmy się do się wyniku z rundy jesiennej. W końcówce meczu honorowe trafienie dla Sparty zaliczył Artur Zieliński i rezultatem 1:5 zakończyliśmy sobotnie zawody.

Co było przyczyną tak wysokiej porażki? Dlaczego napastnicy przestali strzelać bramki a obrońcy pozwalają przeciwnikom strzelać je z taką łatwością? Dlaczego zespół nie walczy a niektórzy grają jak panienki nie potrafiąc zagrać twardo a gdy trzeba zagrać wślizgiem? Czy zaangażowanie na treningu jest takie jak powinno być (czy np. lepiej oglądać mecz rezerw na boisku obok). Czy ilość zaliczonych treningów w rundzie przygotowawczej była odpowiednia czy nie i teraz pomimo mojej szybkości pozwalam się wyprzedzać rywalowi z taka łatwością? Czy po stracie piłki próbuję ją odzyskać czy odpuszczam bo przecież nie jestem obrońcą i dyskutuję z kolegą kto zje…ł? Czy myślę i koncentruję się na meczu czy interesuje mnie głównie jak tam teraz gra mój ulubiony klub, czy już jest mistrzem czy jeszcze nie bo przecież ta wiedza przyda mi się w drugiej połowie meczu? Czy skoro trener powiedział, że na godzinę przed meczem nie można palić to czy zdążę być na czas żeby „zgromadzić” się za budką? A jeżeli nie zdążę to i tak będą czekać na wszystkich więc może dam rade zajarać  bo trener jeszcze nie woła. Czy jest sens przychodzić na trening czy może to olać bo przecież wystarczy wysłać sms i już jestem usprawiedliwiony? Czy długo oczekiwana impreza jest ważniejsza od meczu? Czy jeżeli walnę kilka piwek do 22 a pójdę spać o 2 to będę gotowy do gry o 11:00? Pewnie tak bo i tak gdzieś tam obstoję a może nie wyjdę w podstawowym to po co w ogóle odpuszczać fajna imprezkę? Czy chciałbym grać o coś więcej czy po prostu lubię sobie czasami bez większych wyrzeczeń pokopać a tak w ogóle to mi się nie chce i mam gdzieś pozostałych i trenera. Na te pytania każdy zawodnik powinien odpowiedzieć sobie szczerze sam przed sobą. Na wtorkowym treningu trener z pewnością odniesie się do tego meczu. Czy będą zmiany personalne w składzie, sprawa wydaje się być przesądzona lecz nie mi o tym wyrokować. Po tym meczu cel postawiony przed drużyną bardzo się oddalił a o przyszłorocznym nawet lepiej nie wspominać.