Sparta Katowice - Naprzód Świętochłowice 3-1

Runda Jesienna w opinii trenera Sebastiana Gzyla

• autor: bkssparta, 2016-12-05 13:58

NASZ KLUB, który w klasie okręgowej występuje trzeci sezon. W sezonie 2014/2015 zajęliśmy 12 miejsce, w sezonie 2015/2016 zajęliśmy 10 miejsce natomiast na półmetku sezonu 2016/2017 zajmujemy miejsce 3 (ex aequo z Grunwaldem RŚ). Jest to runda z wszech miar historyczna. Po piętnastu kolejkach mamy 28 pkt., dziewięć zwycięstw, jeden remis i pięć porażek. Nikt nie spodziewał się tego po nas. Nie ukrywam, nawet dla mnie wyniki były pewnym zaskoczeniem. Wiedziałem, że stać nas na podjęcie walki z każdym natomiast, że będzie aż tak dobrze to bardzo miła niespodzianka.

Więcej w rozwinięciu:

Myślę, że źródło tego wyniku ma swój początek w ostatniej kolejce sezonu 2015/2016 gdzie wbrew wszystkim wygraliśmy w Bieruniu Nowym i utrzymaliśmy się w lidze. Wtedy Zespół jeszcze bardziej się skonsolidował i uwierzył  tak na 100%, że jest mocny. Wiedzieliśmy gdzie potrzebujemy korekt. W przerwie letniej dokonaliśmy przemyślanych wzmocnień na konkretnych pozycjach. Dołączyli do nas Dawid Honysz, Kamil Ochojski, Krzysztof Michalski, Mateusz Szkopek, a w trakcie trwania rundy Michał Zych, Kamil Pasternak i Bartek Rutkowski. To drugi element, który miał wpływ na naszą postawę. Trzeci elementem była postawa zawodników, którzy są z nami już dłużej. I tak: ostoją defensywy był Patryk Stemplewski (Kapitan Zespołu), rewelacyjnie spisywał się Bartek Zubel, który prowadził i kreował naszą grę (5 zdobytych bramek), świetną rundę na pewno rozgrywał obrońca Łukasz Michalski (5 zdobytych bramek), a kolejną młodość przeżywał Sebastian Kawulka, który był na pewno najlepszym jokerem tej ligi (5 zdobytych bramek). Osobne słowa należą się Adrianowi Wajsowi. Nasz bramkarz wrócił do gry po prawie rocznej przerwie i jak to się potocznie mówi "zamknął bramkę" na całą rundę. Niewątpliwie na jego postawę miała też wpływ rywalizacja z Olkiem Weberem (w rundzie rewanżowej będzie bronił barw RKSu Grodziec Będzin) jak i praca Trenera bramkarzy Roberta Hauffe. Czwartą składową naszej postawy w tej rundzie była poprawa gry na własnym terenie. U siebie byliśmy niepokonani. Wygraliśmy sześć razy, raz remisując.
To najważniejsze elementy naszego niewątpliwego sukcesu, ale mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. I tak też jest z nami. Nie składamy górnolotnych obietnic, ale podoba nam się smak zwycięstw i w rundzie rewanżowej w każdym meczu będziemy walczyć o 3 pkt. Obecnie trwa u nas przerwa zimowa. Na pewno (jak w każdym zespole) dojdzie do kilku korekt. Ktoś dojdzie, ktoś odejdzie, ale jedno musi pozostać bez zmian. Nasz charakter, który pozwalał nam wygrywać w tej rundzie w nieprawdopodobnych okolicznościach (Pogoń Imielin, Pogoń RŚ czy Podlesianka). Przygotowania rozpoczynamy 17 stycznia, rozegramy 12 sparingów (daty i przeciwnicy na naszej stronie www). Na koniec chciałbym za tą rundę podziękować moim zawodnikom. To dzięki ich pracy i zaangażowaniu jesteśmy tu gdzie jesteśmy.

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

BKS Sparta KatowicePiast Bieruń Nowy
BKS Sparta Katowice 4:1 Piast Bieruń Nowy