Ładowanie...

Aktualności

Wyniki 4 kolejka I grupie okręgówki

• autor: bkssparta, 2015-08-31 13:58

Nie ma już w I grupie klasy okręgowej drużyn z kompletem punktów. W rozpoczynającym 4 kolejkę meczu w Mikołowie lider AKS przegrał z Unią Bieruń Stary 1:2. W drugim spotkaniu zespół LKS Łąka na wyjeździe pokonał 4:0 MK Górnik Katowice. Wiesław Świder były zawodnik i trener AKS oraz Bronisław Loska był piłkarz i szkoleniowiec MK wywieźli ze swoich byłych boisk nie tylko miłe wspomnienia...

AKS Mikołów - Unia Bieruń Stary 1:2 (1:1)

Sędziował Łukasz Sytnik (Racibórz).

0:1 - Sieniawski 22 minuta-wolny, 1:1 - Laby 29 minuta-samobójcza, 1:2 - Fijoł 90 miuta.

AKS: Wąż - Frankowski, Twardawa, Olszówka, Czyrny (55. Polak) - Nowak, Brysz, Kies (65. Pitlok), Pruś, Kulisa (86. Kubisz) - Wieczorek. Trener Krzysztof SZYBIELOK.

UNIA: Ciszewski - P. Włoch, Keler, Laby, Przybylski - D. Włoch, Fijoł, Gębczyk (55. Matejko), Sieniawski (80. Wróbel) - Zamojda, Opielowski. Trener Wiesław ŚWIDER.

Żółte kartki: Fijoł, P. Włoch.

Po faulu Twardawy na Fijole Sieniawski z 19 metrów posłał piłkę z wolnego nad murem w okienko mikołowskiej bramki. Gospodarze wyrównali, gdy po dograniu Kulisy Laby, próbując wybić piłkę, skierował ją do swojej bramki. Ostateczny cios bierunianie zadali z kontry w doliczonym czasie gry, bo Fijoł z 3 metrów trafił do pustej bramki po zagraniu Zamojdy i tym razem atakujący i mający sporo sytuacji strzeleckich mikołowianie przegrali.

MK Górnik Katowice - LKS Łąka 0:4 (0:4)

0:1 - Pławecki 18 minuta, 0:2 - Ryt 22 minuta, 0:3 - Klaja 33 minuta-karny, 0:4 - Jędrysik 34 minuta.

Sędziował Mariusz Goriwoda (Zabrze).

MK: Kijas - Gruz, M. Nowak, Ochojski, K. Honysz - Bytnar, Domisiewicz, Ł. Dąbrowiecki, Domogała (60. Wójcik), Trzaskalski - K. Dąbrowiecki (46. Kozak). Trener Robert BALCEROWSKI.

ŁĄKA: Król - Szałachwij (80. Operchalski), Kordoń, Pławecki, Wójcikiewicz - Żemła (60. Larysz), Kowalczyk, Jędrysik, Ryt - Klaja, Puchała. Trener Bronisław LOSKA.

Żółte kartki: Kozak, Ochojski  - Kowalczyk.

Po rzucie rożnym wykonanym przdz Jędrysika wybita przez gospodarzy piłka spadła pod nogi Pławeckiego, który z 25 metrów trafił pod poprzeczkę. Podwyższył Ryt po podaniu Żemły strzelając z 8 metra w długi róg. Trzeci gol był dziełem Klai, którego solową akcję Ochojski przerwał zagraniem ręką w polu karnym więc napastnik gości dokończył dzieła trafiając z "wapna". Wynik ustalił Jędrysik, który po złym wybiciu piłki przez wybiegającego za pole karne Kijasa strzelił lobem z 35 metrów do pustej bramki.

Pozostałe wyniki oraz strzelcy bramek w rozwinięciu.

LKS Goczałkowice - Piast Bieruń Nowy 5:0 (3:0

1:0 - B. Grygier 27 minuta, 2:0 - Piesiur 37 minuta, 3:0 - Folek 43 minuta, 4:0 - Piesiur 57 minuta-karny, 5:0 - Piesiur 82 minuta.

Sokół Wola - Pogoń Imielin 2:3 (1:2)

1:0 - Kudyba 11 minuta, 1:1 - K. Cisoń 27 minuta, 1:2 - Niewiedział 40 minuta, 2:2 - Hamerla 56 minuta, 2:3 - Niewiedział 90+3 minuta.

Ogrodnik Cielmice - AKS Wyzwolenie Chorzów 1:2 (1:0)

0:1 - Gross 5 minuta, 1:1 - Czyżo 32 minuta-wolny, 1:2 - W. Krotofil 60 minuta.

Górnik 09 Mysłowice - Podlesianka Katowice 2:3 (0:2)

0:1 - Sarzała 13 minuta, 0:2 - Sarzała 26 minuta, 1:2 - Bryk 65 minuta, 2:2 - Gondzik 80 minuta, 2:3 - Zając 90+3 minuta.

Unia Kosztowy - Sparta Katowice 6:1 (3:0)

1:0 - Rak 12 minuta, 2:0 - Wolny 22 minuta, 3:0 - Wolny 43 minuta, 4:0 - Jacenik 51 minuta, 4:1 - Todorski 60 minuta-karny, 5:1 - Luty 66 minuta, 6:1 - Wolny 77 minuta.

Rozwój II Katowice - MKS Lędziny 0:1 (0:1)

0:1 - Śliwa 21 minuta-karny.