Mecz z MKS II Siemianowice Śląskie

Plan przygotowań Sparty do rundy wiosennej

• autor: bkssparta, 2017-12-20 10:55

Nasza drużyna przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2017/2018 wznowi w dniu 9 stycznia 2018 roku o godzinie 18.30 na boisku Rapidu Katowice. W zimowym okresie przygotowawczym rozegramy mecze sparingowe z następującymi drużynami:

20.01.2018 godzina 13.00 - MZKS Alweria - A klasa grupa Chrzanów

23.01.2018 godzina 18.30 - SKS Łagisza - klasa okręgowa IV grupa okręgówki Katowice

27.01.2018 godzina 13.00 - Orzeł Nakło Śląskie - klasa okręgowa IV grupa okręgówki Katowice

13.02.2018 godzina 18.30 - Cyklon Rogoźnik - klasa okręgowa IV grupa okręgówki Katowice

17.02.2017 godzina 13.00 - KP Sarnów - A klasa grupa Sosnowiec

24.02.2018 godzina 13.00 - Zagórzana Zagórze - klasa okręgowa grupa Wadowice

3.03.2018 godzina 13.00 - Warta Kamieńskie Młyny - klasa okręgowa grupa Częstochowska

10.03.2018 godzina 13.00 - Orzeł Mokre - klasa okręgowa II grupa okręgówki Katowice

W miesiącu styczniu nasza drużyna najprawdopodobniej weźmie udział w turnieju halowym w Holandii na zaproszenie naszego byłego zawodnika Wojtka Barlika.

Sparingi na zakończenie ligi

• autor: bkssparta, 2017-11-20 16:55

W przyszłym tygodniu na zakończenie rundy jesiennej nasza drużyna rozegra mecz sparingowy.

Naszym rywalem będzie drużyna Rozwoju Katowice. Spotkanie odbędzie się w dniu 13.12.2017 o godzinie 17.00 na boisku Kolejarza Katowice.

Czas na Grunwald Ruda Śląska

• autor: bkssparta, 2017-09-29 10:07

Sparta Katowice meczem z Grunwaldem Ruda Śląska o godzinie 11.00 rozpocznie 8 kolejkę ligowych zmagań w I Grupie Zina Klasy Okręgowej. Po odpadnięciu z Pucharu Polski gdzie przegraliśmy ze Stadionem Śląskim 2-1 skupiamy się tylko na lidze.
Na mecz z Grunwaldem udajemy się w bojowych nastrojach i jasnym celem który został określony przez trenera Rafała Lisa. Nikt nie urywa, że jedzie tam po zwycięstwo które chcemy odnieść grając efektownie i efektywnie. Sparta w poprzednim sezonie przegrała na wyjedzie z Grunwaldem 3-2 a bramki dla naszej drużyny zdobył Krzysztof Michalski w rewanżu padł wynik 0-0. Tak więc czas na pierwsze zwycięstwo w pojedynku z naszym rywalem.
Drużyna Trenera Jacka Bratka jest czerwoną latarnią naszej ligi. W sześciu rozegranych meczach odniosła sześć porażek strzeliła 2 bramki i straciła aż 26. Z zespołu odeszło wielu doświadczonych zawodników a kadra została uzupełniona młodzieżowcami rocznika 1999 do 2001.
Jedno jest pewne – nikt się przed nami w tym meczu nie położy i będziemy musieli wykazać się maksymalną koncentracją oraz zaangażowaniem prze 90 minut aby 3 punkty pojechały do Katowic.
Na koniec jeszcze krótko o meczu z pucharowym w którym poważne kontuzje odnieśli Łukasz Wojcieszak oraz Mateusz Wędołowski – jesteśmy z Wami i odliczamy już dni do Waszego powrotu na boisko!!!

Pogoń Ruda Śląska kolejnym ligowym rywalem

• autor: bkssparta, 2017-09-22 15:32
Powoli zbliżamy się do półmetku zmagań w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018. Naszym przeciwnikiem w 7 kolejce rozgrywek ligowych będzie zespół MKS Pogoń Ruda Śląska.

Nasz rywal zajmuje obecnie 15 pozycję w lidze w której przegrał wszystkie dotychczasowe spotkania.

Zespół z Rudy Śląskiej w poprzednim sezonie spadł z Klasy Okręgowej. Jednak dzięki wycofaniu się Ruchu II Chorzów, GKSu II Katowice udało się im ostatecznie pozostać na tym szczeblu rozgrywek.
W poprzednim sezonie dwukrotnie pokonaliśmy drużynę naszych rywali. W meczu wyjazdowym padł wynik 2-1 bramki zdobył Kawinho Kawa w meczu na własnym stadionie wygraliśmy 1-0 po bramce Łukasz Todorski.

Nasz drużyna po efektownych zwycięstwach z Sokołem Wola oraz Krupińskim Suszec chce podtrzymać zwycięską passę i zgarnąć kolejne 3 punkty.

Czy trener Rafał Lis znajdzie odpowiednią strategię i wygramy kolejny mecz? Kto chce się o tym przekonać musi być razem z nami. Startujemy o godzinie 16.00 na stadionie Rapidu.

Zawody poprowadzi trójka sędziowska w składzie Paweł Kłyk (Tychy) – Bartosz Widera (Jankowice), Damian Moń (Tychy)

Puchar Polski III runda

• autor: bkssparta, 2017-09-21 14:22

W trzeciej rundzie Pucharu Polski sezonu 2017-2018 zagramy z drużyną Stadionu Śląskiego.

Mecz odbędzie się w dniu 26.09.2017 o godzinie 19.00 na boisku Stadionu Ślaskiego główna płyta :).

Poniżej zestaw par III rundy:

Orzeł Mokre - Śląsk Świętochłowice
Pogoń Imielin – Podlesianka Katowice
Gwiazda Ruda Śląska – AKS Mikołów

Czas na Krupiński Suszec

• autor: bkssparta, 2017-09-15 14:50

Nasza drużyna w ramach 6 kolejki ligowej uda się do spadkowicza z 4 ligi czyli drużyny Krupińskiego Suszec.

Jak do tej pory w tegorocznych rozgrywkach nasz rywal przegrał 4 spotkania. W ostatniej kolejce jednak przełamał się i w meczu wyjazdowym pokonał 1-0 drużynę Wawelu Wirek a zwycięską bramkę zdobył Kamil Mikołajec.

Przez ostatnie lata drużyna Krupińskiego występowała na IV ligowych boiskach, jednak po wycofaniu się z finansowania klubu przez kopalnię, odmłodzeniu drużyny i zdobyciu w ostatnim sezonie tylko 7 punktów spadła do ligi okręgowej. Trzon drużyny tworzą wychowankowie klubu. W meczu z Podlasianką Katowice wystąpiło ich aż ośmiu w podstawowym składzie a wspierał ich swoim doświadczeniem Wojciech Sałek. Trenerem drużyn jest Pan Jarosław Warzecha.

Jeżeli chodzi o nasz zespół, to mamy nadzieję, że ostatnie zwycięstwo z Sokołem Wola oraz Uranią Ruda Śląska w Pucharze Polski pozwoli naszym zawodnikom uwierzyć w swoje umiejętności i z Suszca wrócimy z 3 punktami a to pozwoli nam piąć się w górę tabeli.

Zawody poprowadzą sędziowie: Jacek Klica (Bytom) – Sławomir Sobiesiak (Bytom), Tomasz Żmuda (Bytom)

BKS Sparta KatowiceLGKS 38 Podlesianka Katowice
BKS Sparta Katowice   LGKS 38 Podlesianka Katowice